CHARYTATYWNA INICJATYWA MŁODZIEŻY Z NORWIDA. POMOGLI NAJUBOŻSZYM

Loading

certyfikat_wdziecznosci_norwid_jelenia_gora/za 24jgora.pl/

Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze wpadła na pomysł, który spodobał się rodzicom, dyrekcji i mieszkańcom miasta. Postanowili przekazać produkty spożywcze osobom, którym są one najbardziej potrzebne – najuboższym, przebywającym w Domu Alberta w Jeleniej Górze. Kończący kolejny etap edukacji uczniowie Norwida pokazali w ten sposób, że warto szukać rozwiązań, które niosą za sobą pomoc.

Po zabawie na studniówce delegacja z Norwida pojechała wraz z rodzicami do Domu Brata Alberta w Jeleniej Górze, aby przekazać dary, które pozostały po zabawie. Były to głównie produkty spożywcze.

„To co zasługuje na wyróżnienie to empatia do osób potrzebujących, których jest coraz więcej i będzie ich niestety coraz więcej. To również problem uchodźstwa z Ukrainy, bo również i te osoby wspieramy. Dla mnie nieprawdopodobnie pocieszające jest to, że młodzież w wielu szkół angażuje się różnego rodzaju działania pomocowe dla osób najuboższych i najbardziej potrzebujących. Myślę tutaj na przykład o wigilii, którą przy wsparciu młodzieży z Ochotniczych Hufców Pracy udało się zorganizować. Teraz jeszcze wsparcie od młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. To jest bardzo ważne i warte podkreślenia, że młodzi zauważają tych, którzy sami sobie w życiu nie radzą. – powiedział prezes zarządu Jeleniogórskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Bogusław Gałka.”

Młodzież została wyróżniona certyfikatem wdzięczności nadanym przez Jeleniogórskie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Dobrą zabawę połączyli z pomocą dla najbardziej potrzebujących. Postawa uczniów niebawem kończących naukę w szkole średniej zasługuje na wyróżnienie.

What’s your Reaction?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *