WYCIECZKA KLAS 1B I 1C

Loading

W dniach 5 – 7 czerwca 2023 r. klasy 1b i 1c pojechały na wycieczkę do Małopolski. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Kopalnię Soli Bochnia, gdzie podczas zwiedzania dowiedzieliśmy jak wyglądało wydobywanie soli, białego złota Polski, od XIII wieku, poprzez czasy Kazimierza Wielkiego, aż do 1990 roku. Z pewnością była to wartościowa lekcja historii dla naszych uczniów.

Drugiego dnia uczestnicy  mieli okazję spędzić fantastyczny dzień w parku rozrywki „Energylandia”. Każdy znalazł coś dla siebie, nawet ci najbardziej wymagający. Mimo, że pogoda nie rozpieszczała, to wszyscy się świetnie bawili.

Ostatniego dnia wycieczki odwiedziliśmy Kościół Mariacki, w którym ujrzeliśmy  różnorodne kaplice, bogato zdobione wnętrza, oraz mieliśmy możliwość poczuć bicie serca Dzwon Zygmunta [by marzenia się spełniły 😉 ]. Na Wawelu było nam dane zobaczyć Groby Królewski, gdzie spoczywa aż 17 polskich władców. Jakże to przyjemnie poczuć oddech historii na własnej skórze. Przeszliśmy się również Sukiennicami, gdzie podziwialiśmy renesansową architekturę. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy, jednakże do domów wróciliśmy z masą wspomnień. Nauczycielom dziękujemy za niezawodność, cierpliwość oraz serce włożone w opiekę nad nami :).

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *