IX MEMORIAŁ IM. MARIUSZA WARZYBOKA NA SANKOROLKACH

Loading

Głosowanie wystartowało!!! Zagłosuj na nasz projekt TUTAJ


Pozostał jeden dzień do rozpoczęcia głosowania na zakwalifikowane do finału projekty Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Miło nam jest, ponieważ wśród nich znalazł się  projekt ’IX Memoriał im. Mariusza Warzyboka na sankorolkach’. Przepominamy: głosować mogą mieszkańcy Jeleniej Góry! Już jutro TUTAJ pojawi się link do głosowania! NIech moc będzie z Wami!

Organizacja IX Memoriału zaplanowana została na 20-21 września 2024 roku (w przypadku brzydkiej pogody termin imprezy może ulec zmianie). Zawody skierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych adeptów saneczkarstwa. Dla kibiców oraz pasjonatów zaplanowany jest piknik Cel zawodów:  popularyzacja i propagowanie saneczkarstwa  wyłonienie najlepszych zawodników  uczczenie pamięci zmarłego Mariusza Warzyboka zawodnika Klubu KS Śnieżka Karpacz  integracja środowiska lokalnego\
 

Pełny opis projektu:

Memoriał to impreza sportowa. Prawo udziału w głównych zawodach mają obecni i byli zawodnicy zrzeszeni w klubach saneczkowych. Pozostałe osoby, Które chciałyby wziąć udział w tej sportowej imprezie, mogą „zakosztować” saneczkarstwa w tzw. strefie rekreacyjnej gdzie duży nacisk organizatorzy nałożą na bezpieczeństwo amatorów. Memoriał jest imprezą dwudniową. W piątek przeprowadzane są treningi dla wszystkich zgłoszonych, podczas których zawodnicy mają czas aby zapoznać się z trasą zjazdu, sankami i terenem TCTA. Sobota to zawody główne dla grup w kategoriach od dzieci do mastersów. Równolegle odbywać się będzie piknik dla wszystkich zebranych osób znajdujących się na terenie TCTA. Beneficjentami będą dzieci ,młodzież i dorośli pochodzący z Jeleniej Góry jak i z zaproszonych klubów z całej Polski. Memoriał wpisał się w kalendarz zawodów sportowych Jeleniej Góry, jest główną, tego typu imprezą organizowaną dla saneczkarzy z całej Polski. Poprzez tą imprezę promujemy saneczkarstwo jako dyscyplinę sportów zimowych i zachęcamy do jej uprawiania. Zawsze w zawodach tych uczestniczą olimpijczycy i reprezentanci kraju, którzy są ambasadorami tej dyscypliny. Być może w grupie startujących dzieci i młodzieży znajdzie się przyszły reprezentant Polski na zawody Pucharu Świata czy Igrzysk Olimpijskich Projekt ten ukaże zainteresowanie tą dyscypliną sportu i potrzebę wybudowania plastikowego toru saneczkowego na cele rekreacyjno-sportowe. Trenująca młodzież oczekuje tego typu zawodów a i dla amatorów może być to ciekawym przeżyciem. Impreza ta , która wpisana jest w kalendarz zawodów Polskiego Związku Sportów Saneczkowych, wypromuje Jelenią Górę , jako miasto otwarte na sporty zimowe i da możliwość spróbowania się w tej dyscyplinie chętnym mieszkańcom miasta i okolic.
What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *