• NASZ PROJEKT NA KONFERENCJI KOBIET!

    Loading

    W ostatnią sobotę, 21 marca, projekt z naszej szkoły realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” – „W schemacie się nie mieści”,  miał okazję zaprezentować się podczas konferencji kobiet organizowanej przez Panią Poseł Zofię Czernow w Żeromie. 👏

    Wydarzenie zgromadziło wiele inspirujących osób, a jego celem było dzielenie się doświadczeniami oraz promowanie aktywności społecznej i zaangażowania młodych ludzi.

    Podczas prezentacji przedstawiliśmy założenia naszego projektu, jego cele oraz motywacje, które towarzyszą nam w jego realizacji.Omówiliśmy również dotychczasowe efekty naszych działań, w tym konkretne osiągnięcia, które udało nam się zrealizować. Zaprezentowaliśmy także plany na dalszy rozwój projektu oraz kolejne inicatywy, które zamierzamy podjąć w najbliższym czasie.

    Tymon Broncel

  • BADMINTONOWE WIEŚCI

    Loading

    NORWID_JELENIA_GORA_BADMINTON_1Antoni Grześ, uczeń drugiego liceum ogólnokształcącego im. Kamila Cypriana Norwida w Jeleniej Górze, wraz ze swoim partnerem Marcelem Makulusem z klubu KS Chojnik Jelenia Góra, zdobyli brązowy medal w grze podwójnej (deblu) podczas Otwartego Grand Prix juniora młodszego w Suchedniowie, które odbyło się w dniach 12–14 września. Zawodnicy bardzo dzielnie walczyli w każdym meczu, prezentując wysoki poziom gry i ogromną determinację. Choć nie udało im się awansować do strefy finałowej, ich postawa zasługuje na ogromny podziw i uznanie. To wielki sukces, który przynosi dumę szkole i klubowi.

    Serdecznie gratulujemy Antoniemu i Marcelowi

  • KONKURS RECYTATORSKI

    Loading

    /za facebook.com/biblioteka.w.norwidzie.2024/

    W czwartek (03.04.) odbył się w bibliotece konkurs recytatorski poezji Urszuli Kozioł. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział dwudziestu uczestników.
    Wyniki konkursu:
    I miejsce ex aequo: Ilona Łabuda z kl. 3a oraz Igor Zasadziński z kl. 2e
    II miejsce: Gabriela Szewczyk z kl. 4e
    III miejsce: Julia Michalak z kl. 3a
    Wyróżnienie: Maja Schmeling z kl. 1a
    Gratulujemy 👏🏼👏🏼👏🏼 a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział! ❤️
     
    krecytatorski
     
     krecytatorski4                          krecytatorski2
  • KOLEJNY SUKCES NORWIDOWSKICH KOSZYKAREK

    Loading

    Hej hej tu NBA!
    Drużyna żeńska Norwida zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Dolnego Śląska w koszykówce! Po wysokiej wygranej z Polkowicami w meczu półfinałowym, ulegliśmy minimalnie w finale drużynie z Wrocławia. Czujemy wielki niedosyt, bo niewiele brakowało, ale zdajemy sobie sprawę, że wicemistrzostwo województwa, to nie jest powód do wstydu.
    Nasze sreberka to: Julia Michalak – kapitan, Wiktoria Niesobska, Paulina Tarnawska, Emilia Tomalak, Katarzyna Sobolewska, Hanna Midera, Aleksandra Hamowska, Zosia Midera, Daria Korchakovska, Julia Sochacka, Zosia Tyblewska, Hanna Grześ oraz Gabrysia Tarnawska.
    Dziewczynom gratulujemy i dziękujemy za emocje.
    🏀🏆
     
    mdskosz
     
    mdskosz2
  • ZWYCIĘSTWO NA MEDAL

    Loading

    mistrzkosz1

    10 marca, w hali sportowej przy ulicy Sudeckiej, odbył się finał strefy jeleniogórskiej w koszykówce dziewcząt. Reprezentantki Norwida pokonały wysoko Bolesławiec oraz Karpacz i awansowały do mistrzostw Dolnego Śląska, które odbędą się 27 marca (uwaga!!!) w Jeleniej Górze.

    Dziewczynom kibicowała klasa I B, która dzięki najlepszej frekwencji za I semestr, w nagrodę mogła dzisiaj wspomagać naszą drużynę. Dziękujemy! Warto dodać, że na trybunach było widać również innych, bliżej nie znanych, kibiców tej dyscypliny. 😉 Im również dziękujemy.
     
    Zespół grał w składzie: Julia Michalak, Wiktoria Niesobska, Alicja Tomalak, Emilia Tomalak, Paulina Tarnawska, Gabrysia Tarnawska, Hania Midera, Zosia Midera, Ola Hamowska, Julia Sochacka, Kasia Sobolewska, Daria Korchakovska, Hania Grześ i Zosia Tyblewska.
    Dziękujemy, gratulujemy i czekamy na więcej!!!
     
    mistrzkosz2
  • BRĄZOWY MEDAL W KARATE

    Loading

    karate1

    Nasz uczeń! Gratulujemy!

    /za Karkonoski Klub Karate BIAŁY LEW DOJO (FB)/

    OTWARTY TURNIEJ WOJOWNIKÓW SHINKYOKUSHIN – KALISZ, 08.03.2025🥋
    Ignacy Ślusarski zdobywa w miniony weekend brązowy🥉medal w kategorii U18❗
    Gratulacje👏 Osu❗

     

  • MISTRZYNIE PIŁKI RĘCZNEJ

    Loading

    mistrzreczna1

    /za Zespół Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień (FB)/

    Norwid Jelenia Góra mistrzem Miasta Jeleniej Góry w piłce ręcznej dziewcząt!
    Skład zwycięskiego zespołu: Oliwia Barwicki, Anna Ciepiela, Wiktoria Hołyś, Liwia Kachnikiewicz, Karolina Kryrowicz, Amelia Kwapińska, Gabriela Tarnawska, Paulina Tarnawska, Viktoria Tracz, Aleksandra Zaremba, Natasza Lewandowska. Opiekun Paweł Heinke.
    Najlepsza bramkarka: Gabriela Tarnawska (II LO)
    Najlepsza zawodniczka: Liwia Kachnikiewicz (II LO) 
     
  • SZANSE W KOLEJNYCH MISTRZOSTWACH

    Loading

    Dzisiaj, 4 marca, w hali sportowej przy ulicy Sudeckiej, odbył się pierwszy etapmistrzostwajgkosz
    turnieju o mistrzostwo strefy jeleniogórskiej w koszykówce dziewcząt.
    Drużyna Norwida wygrała zdecydowanie wszystkie swoje mecze i czeka
    na kolejnych przeciwników już 10 marca. Zapowiadamy wielki bój z zespołami
    ze Zgorzelca i Bolesławca. Przyjedzie również zespół z Karpacza, który zajmując
    dzisiaj drugie miejsce, również uzyskał dzisiaj prawo startu w finale strefy.
    Nie ukrywamy, że liczymy w poniedziałek na przybycie kibiców 😉 
    Gratulujemy dziewczynom i czekamy na więcej!
     

    mistrzostwajgkoszdz2