REKRUTACJA 2026 ROZPOCZĘTA!
NASZ PROJEKT NA KONFERENCJI KOBIET!
W ostatnią sobotę, 21 marca, projekt z naszej szkoły realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” – „W schemacie się nie mieści”, miał okazję zaprezentować się podczas konferencji kobiet organizowanej przez Panią Poseł Zofię Czernow w Żeromie.
Wydarzenie zgromadziło wiele inspirujących osób, a jego celem było dzielenie się doświadczeniami oraz promowanie aktywności społecznej i zaangażowania młodych ludzi.
Podczas prezentacji przedstawiliśmy założenia naszego projektu, jego cele oraz motywacje, które towarzyszą nam w jego realizacji.Omówiliśmy również dotychczasowe efekty naszych działań, w tym konkretne osiągnięcia, które udało nam się zrealizować. Zaprezentowaliśmy także plany na dalszy rozwój projektu oraz kolejne inicatywy, które zamierzamy podjąć w najbliższym czasie.
Tymon Broncel
BADMINTONOWE WIEŚCI
Antoni Grześ, uczeń drugiego liceum ogólnokształcącego im. Kamila Cypriana Norwida w Jeleniej Górze, wraz ze swoim partnerem Marcelem Makulusem z klubu KS Chojnik Jelenia Góra, zdobyli brązowy medal w grze podwójnej (deblu) podczas Otwartego Grand Prix juniora młodszego w Suchedniowie, które odbyło się w dniach 12–14 września. Zawodnicy bardzo dzielnie walczyli w każdym meczu, prezentując wysoki poziom gry i ogromną determinację. Choć nie udało im się awansować do strefy finałowej, ich postawa zasługuje na ogromny podziw i uznanie. To wielki sukces, który przynosi dumę szkole i klubowi.
Serdecznie gratulujemy Antoniemu i Marcelowi
KONKURS RECYTATORSKI
/za facebook.com/biblioteka.w.norwidzie.2024/
W czwartek (03.04.) odbył się w bibliotece konkurs recytatorski poezji Urszuli Kozioł. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział dwudziestu uczestników.Wyniki konkursu:I miejsce ex aequo: Ilona Łabuda z kl. 3a oraz Igor Zasadziński z kl. 2eII miejsce: Gabriela Szewczyk z kl. 4eIII miejsce: Julia Michalak z kl. 3aWyróżnienie: Maja Schmeling z kl. 1aKOLEJNY SUKCES NORWIDOWSKICH KOSZYKAREK
Hej hej tu NBA!Drużyna żeńska Norwida zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Dolnego Śląska w koszykówce! Po wysokiej wygranej z Polkowicami w meczu półfinałowym, ulegliśmy minimalnie w finale drużynie z Wrocławia. Czujemy wielki niedosyt, bo niewiele brakowało, ale zdajemy sobie sprawę, że wicemistrzostwo województwa, to nie jest powód do wstydu.Nasze sreberka to: Julia Michalak – kapitan, Wiktoria Niesobska, Paulina Tarnawska, Emilia Tomalak, Katarzyna Sobolewska, Hanna Midera, Aleksandra Hamowska, Zosia Midera, Daria Korchakovska, Julia Sochacka, Zosia Tyblewska, Hanna Grześ oraz Gabrysia Tarnawska.Dziewczynom gratulujemy i dziękujemy za emocje.ZWYCIĘSTWO NA MEDAL
10 marca, w hali sportowej przy ulicy Sudeckiej, odbył się finał strefy jeleniogórskiej w koszykówce dziewcząt. Reprezentantki Norwida pokonały wysoko Bolesławiec oraz Karpacz i awansowały do mistrzostw Dolnego Śląska, które odbędą się 27 marca (uwaga!!!) w Jeleniej Górze.
Dziewczynom kibicowała klasa I B, która dzięki najlepszej frekwencji za I semestr, w nagrodę mogła dzisiaj wspomagać naszą drużynę. Dziękujemy! Warto dodać, że na trybunach było widać również innych, bliżej nie znanych, kibiców tej dyscypliny. 😉 Im również dziękujemy.Zespół grał w składzie: Julia Michalak, Wiktoria Niesobska, Alicja Tomalak, Emilia Tomalak, Paulina Tarnawska, Gabrysia Tarnawska, Hania Midera, Zosia Midera, Ola Hamowska, Julia Sochacka, Kasia Sobolewska, Daria Korchakovska, Hania Grześ i Zosia Tyblewska.Dziękujemy, gratulujemy i czekamy na więcej!!!BRĄZOWY MEDAL W KARATE
Nasz uczeń! Gratulujemy!
/za Karkonoski Klub Karate BIAŁY LEW DOJO (FB)/
OTWARTY TURNIEJ WOJOWNIKÓW SHINKYOKUSHIN – KALISZ, 08.03.2025Ignacy Ślusarski zdobywa w miniony weekend brązowymedal w kategorii U18
GratulacjeOsu
MISTRZYNIE PIŁKI RĘCZNEJ
/za Zespół Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień (FB)/
Norwid Jelenia Góra mistrzem Miasta Jeleniej Góry w piłce ręcznej dziewcząt!Skład zwycięskiego zespołu: Oliwia Barwicki, Anna Ciepiela, Wiktoria Hołyś, Liwia Kachnikiewicz, Karolina Kryrowicz, Amelia Kwapińska, Gabriela Tarnawska, Paulina Tarnawska, Viktoria Tracz, Aleksandra Zaremba, Natasza Lewandowska. Opiekun Paweł Heinke.Najlepsza bramkarka: Gabriela Tarnawska (II LO)Najlepsza zawodniczka: Liwia Kachnikiewicz (II LO)SZANSE W KOLEJNYCH MISTRZOSTWACH
Dzisiaj, 4 marca, w hali sportowej przy ulicy Sudeckiej, odbył się pierwszy etapturnieju o mistrzostwo strefy jeleniogórskiej w koszykówce dziewcząt.Drużyna Norwida wygrała zdecydowanie wszystkie swoje mecze i czekana kolejnych przeciwników już 10 marca. Zapowiadamy wielki bój z zespołamize Zgorzelca i Bolesławca. Przyjedzie również zespół z Karpacza, który zajmującdzisiaj drugie miejsce, również uzyskał dzisiaj prawo startu w finale strefy.Nie ukrywamy, że liczymy w poniedziałek na przybycie kibiców 😉Gratulujemy dziewczynom i czekamy na więcej!SUKCES W KOSZYKÓWCE 3X3
Nasze uczennice Wiktoria Niesobska, Paulina Tarnawska, Alicja Tomalak i Kasia Sobolewska zdobyły tytuł Mistrzyń Dolnego Śląska w koszykówce 3×3. Gratulujemy i cieszymy się bardzo. Brawo Norwid!
