• GIFT A POEM – PODARUJ WIERSZ

    Loading

    Czym można podzielić się z drugim człowiekiem? A może by tak obdarować kogoś poezją? Uczniowie Norwida w ramach Międzynarodowego Dnia Poezji wzięli udział w akcji ‘Gift a poem – podaruj wiersz’.

    Wystarczyło znaleźć wiersz, przepisać go odręcznie i wręczyć komuś. Nasze wiersze odbyły podróż do Wielkiej Brytanii, do uczniów zaprzyjaźnionej szkoły Kent College. Od nich również dostaliśmy wiersze, niektóre autorskie. Chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy tychże wierszy w holu, a także zapoznania się z informacjami na temat Kent College i ich oferty nauki w ich szkole dla uczniów zagranicznych.

    Małgorzata Ochnik

  • OTWARTY MIKROFON – SLAM POETYCKI W OTWARTEJ PAPIERNI

    Loading

    slamy_poetyckie_otwarta_papiernia_norwid_jelenia_goraRozpoczynamy nowy cykl spotkań w Otwartej Papierni.

    OTWARTA PAPIERNIA LOKAL 10/75 NOWY RYNEK JELENIA GÓRA
    18.04.2026 /SOBOTA/ GODZ. 18:30

    Zapraszamy tych, którzy piszą i chętnie wypowiedzą napisane oraz tych, którzy posłuchają i zagłosują.
    Czym jest slam?
    Żywym organizmem opartym na kręgosłupie kilku podstawowych zasad, lecz skorym do improwizacji w zależności od nastroju slamujących i publiczności.
    Jest spotkaniem tekstu z głosem wykonawcy, spotkaniem wykonawcy z odbiorcą, spotkaniem odbiorców ze sobą i konfrontacją wrażeń. Jest czymś bardzo prostym. Mówieniem, słuchaniem. Jest czymś bardzo nieprzewidywalnym.
    Zależy w większości od tego, kto bierze udział i kto zasiada wśród słuchających. Jest czymś zupełnie podstawowym, jak potrzeba podzielenia się swoją wrażliwością i twórczością i czymś naprawdę wyjątkowym, jak możliwość spotkania się tekstu, nadawcy i odbiorcy w jednej przestrzeni i czasie.
  • NASZ PROJEKT NA KONFERENCJI KOBIET!

    Loading

    W ostatnią sobotę, 21 marca, projekt z naszej szkoły realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” – „W schemacie się nie mieści”,  miał okazję zaprezentować się podczas konferencji kobiet organizowanej przez Panią Poseł Zofię Czernow w Żeromie. 👏

    Wydarzenie zgromadziło wiele inspirujących osób, a jego celem było dzielenie się doświadczeniami oraz promowanie aktywności społecznej i zaangażowania młodych ludzi.

    Podczas prezentacji przedstawiliśmy założenia naszego projektu, jego cele oraz motywacje, które towarzyszą nam w jego realizacji.Omówiliśmy również dotychczasowe efekty naszych działań, w tym konkretne osiągnięcia, które udało nam się zrealizować. Zaprezentowaliśmy także plany na dalszy rozwój projektu oraz kolejne inicatywy, które zamierzamy podjąć w najbliższym czasie.

    Tymon Broncel

  • DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

    Loading

    dzien_Niepodleglosci

    Już o godzinie 12:00 odbyły się główne uroczystości miejskie z okazji 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.
    Na Placu Ratuszowym zgromadzili się mieszkańcy, poczty sztandarowe, władze miasta, przedstawiciele jeleniogórskich uczelni i samorządowcy.
    Po oficjalnej części uczestnicy przeszli ulicą 1 Maja pod Kościół Garnizonowy, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem „Niepodległość i Wolność”.
    Jak co roku uroczystość miała podniosły i patriotyczny charakter, jednocząc jeleniogórzan we wspólnym świętowaniu wolności.
  • PIERWSZE UDERZENIE! 🏌️‍♀️⛳️

    Loading

    Żeńska część klas 1A i 1D ma już za sobą swoje pierwsze szkolenie z golfa! 🏌️‍♀️Serdecznie dziękujemy Panu Edwardowi Ostrowskiemu za fantastyczną lekcję i cenne wskazówki.  Tradycyjnie zapraszamy wszystkich do Golf Club Jelenia Góra — naprawdę warto spróbować! 🌿✨Golf-2025rGolf-2025e

  • DZIEŃ ZIEMI 2025 W NORWIDZIE

    Loading

    Dzień Ziemi, znany jest też jako Światowy Dzień Ziemi.

    DZIEN_ZIEMI_NORWID_JELENIA_GORA_2025_1Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

    Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

    Hasłem obchodów Dnia Ziemi w 2025 r. było „Nasza siła, nasza planeta ”.

    W naszej szkole uczniowie wykonali plakaty z przesłaniem nawiązującym do potrzeby ochrony naszej planety.

    W piątek, tj. 23 kwietnia, ucz. kl. 2g wraz z prof. L. Morcinek porządkowali teren w najbliższej okolicy naszej szkoły. No cóż, upłynie jeszcze wiele wody w naszej Kamiennej zanim zmieni się świadomość mieszkańców Cieplic o znaczeniu potrzeby wyrzucania śmiecie w miejsca do tego przeznaczone…..

  • SUKCESY W BADMINTONIE

    Loading

    mistrzostwabadmintona

    Nasi dwaj uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w badmintonie, które odbywały się w Trzebnicy. Wrócili z sukcesami! Antek Grześ zajął 1. miejsce w debla i 2. miejsce w singla, natomiast Nikodem Grześ wywalczył 2. miejsce w debla i 3. w singla. Gratulujemy!!🏸🏆