REKRUTACJA 2026 ROZPOCZĘTA!
PODZIĘKOWANIA OD KLAS 4
GIFT A POEM – PODARUJ WIERSZ
Czym można podzielić się z drugim człowiekiem? A może by tak obdarować kogoś poezją? Uczniowie Norwida w ramach Międzynarodowego Dnia Poezji wzięli udział w akcji ‘Gift a poem – podaruj wiersz’.
Wystarczyło znaleźć wiersz, przepisać go odręcznie i wręczyć komuś. Nasze wiersze odbyły podróż do Wielkiej Brytanii, do uczniów zaprzyjaźnionej szkoły Kent College. Od nich również dostaliśmy wiersze, niektóre autorskie. Chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy tychże wierszy w holu, a także zapoznania się z informacjami na temat Kent College i ich oferty nauki w ich szkole dla uczniów zagranicznych.
Małgorzata Ochnik
OTWARTY MIKROFON – SLAM POETYCKI W OTWARTEJ PAPIERNI
Rozpoczynamy nowy cykl spotkań w Otwartej Papierni.
OTWARTA PAPIERNIA LOKAL 10/75 NOWY RYNEK JELENIA GÓRA
18.04.2026 /SOBOTA/ GODZ. 18:30Zapraszamy tych, którzy piszą i chętnie wypowiedzą napisane oraz tych, którzy posłuchają i zagłosują.Czym jest slam?
Żywym organizmem opartym na kręgosłupie kilku podstawowych zasad, lecz skorym do improwizacji w zależności od nastroju slamujących i publiczności.Jest spotkaniem tekstu z głosem wykonawcy, spotkaniem wykonawcy z odbiorcą, spotkaniem odbiorców ze sobą i konfrontacją wrażeń. Jest czymś bardzo prostym. Mówieniem, słuchaniem. Jest czymś bardzo nieprzewidywalnym.Zależy w większości od tego, kto bierze udział i kto zasiada wśród słuchających. Jest czymś zupełnie podstawowym, jak potrzeba podzielenia się swoją wrażliwością i twórczością i czymś naprawdę wyjątkowym, jak możliwość spotkania się tekstu, nadawcy i odbiorcy w jednej przestrzeni i czasie.NASZ PROJEKT NA KONFERENCJI KOBIET!
W ostatnią sobotę, 21 marca, projekt z naszej szkoły realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” – „W schemacie się nie mieści”, miał okazję zaprezentować się podczas konferencji kobiet organizowanej przez Panią Poseł Zofię Czernow w Żeromie.
Wydarzenie zgromadziło wiele inspirujących osób, a jego celem było dzielenie się doświadczeniami oraz promowanie aktywności społecznej i zaangażowania młodych ludzi.
Podczas prezentacji przedstawiliśmy założenia naszego projektu, jego cele oraz motywacje, które towarzyszą nam w jego realizacji.Omówiliśmy również dotychczasowe efekty naszych działań, w tym konkretne osiągnięcia, które udało nam się zrealizować. Zaprezentowaliśmy także plany na dalszy rozwój projektu oraz kolejne inicatywy, które zamierzamy podjąć w najbliższym czasie.
Tymon Broncel
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
Już o godzinie 12:00 odbyły się główne uroczystości miejskie z okazji 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.Na Placu Ratuszowym zgromadzili się mieszkańcy, poczty sztandarowe, władze miasta, przedstawiciele jeleniogórskich uczelni i samorządowcy.Po oficjalnej części uczestnicy przeszli ulicą 1 Maja pod Kościół Garnizonowy, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem „Niepodległość i Wolność”.Jak co roku uroczystość miała podniosły i patriotyczny charakter, jednocząc jeleniogórzan we wspólnym świętowaniu wolności.PIERWSZE UDERZENIE! 🏌️♀️⛳️
DZIEŃ OTWARTY
30 MAJA 2025r. – piątek
10:00- 12:00 grupy zorganizowane
12:00- 14:00 kandydaci indywidualniSERDECZNIE ZAPRASZAMY
DZIEŃ ZIEMI 2025 W NORWIDZIE
Dzień Ziemi, znany jest też jako Światowy Dzień Ziemi.
Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.
Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.
Hasłem obchodów Dnia Ziemi w 2025 r. było „Nasza siła, nasza planeta ”.
W naszej szkole uczniowie wykonali plakaty z przesłaniem nawiązującym do potrzeby ochrony naszej planety.
W piątek, tj. 23 kwietnia, ucz. kl. 2g wraz z prof. L. Morcinek porządkowali teren w najbliższej okolicy naszej szkoły. No cóż, upłynie jeszcze wiele wody w naszej Kamiennej zanim zmieni się świadomość mieszkańców Cieplic o znaczeniu potrzeby wyrzucania śmiecie w miejsca do tego przeznaczone…..
SUKCESY W BADMINTONIE
Nasi dwaj uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w badmintonie, które odbywały się w Trzebnicy. Wrócili z sukcesami! Antek Grześ zajął 1. miejsce w debla i 2. miejsce w singla, natomiast Nikodem Grześ wywalczył 2. miejsce w debla i 3. w singla. Gratulujemy!!
