DZIEŃ OTWARTY NORWIDA – 25 MAJA 2018

Loading

25 maja 2018 w godz.10.00-14.00 II Liceum Ogólnokształcące im Cypriana Kamila Norwida zaprasza na Dzień Otwarty w szkole.

Norwid będzie prezentował swoje kierunki kształcenia, a także bazę dydaktyczną.  Zapraszamy gimnazjalistów do odwiedzenia naszej szkoły i przekonania się, że tu warto kontynuować swoją edukację.

Jesteśmy szkołą z 70– letnią tradycją ( szkoła powstała 1 września 1947r.) położoną w Jeleniej Góry – Cieplicach nad rzeką Kamienną prawie w środku Kotliny Jeleniogórskiej.

Posiadamy klasy objęte patronatem , jako jedyna szkoła w Jeleniej Górze i powiecie, Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Wrocławskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Kolegium Karkonoskiego, Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego. ( zajęcia na uczelni, lekcje prowadzone przez wykładowców, uczestnictwo w konkursach, konferencjach, szkoleniach, seminariach).

Współpracujemy z  Instytutem Technicznym w Dreźnie, Akademią Młodych Odkrywców- jako jedyna szkoła w regionie ( patronat Politechniki Wrocławskiej i firmy Boeing)

Współpracujemy z Fundacją Pokoju Goi  (Goi Peace Foundation) -wizyty gości z Japonii- warsztaty origami, kaligrafii.

Szkoła dysponuje pracowniami internetowymi, centrum multimedialnym, skomputeryzowaną biblioteką z ponad 10 tys. woluminów, bogato wyposażonymi pracowniami, siłownią, 2 boiskami wielofunkcjonalnymi , w okresie zimowym- lodowisk

Wysoki poziom nauczania idzie w parze ze wsparciem i rozwojem osobowości i indywidualnych zainteresowań- w naszej szkole każdy jest sobą, a nie „jednym z tłumu uczniów”.

Norwid to szkoła przyjazna, bezpieczna, uczeń nie jest anonimowy, w której można rozwijać talenty artystyczne- uczeń może uczestniczyć w zajęcia koła teatralnego, studiu piosenki, grać w szkolnym zespole muzycznym, występować na scenie.

Uczniowie gimnazjów, ich rodzice i nauczyciele mogą wziąć udział w Dniu Otwartym „Norwida”. Będzie można zwiedzić szkołę, poznać ofertę edukacyjną oraz wziąć udział w warsztatach, pokazach, prezentacjach, konkursach i licznych atrakcjach z nagrodami.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *