Norwid Mistrzem Jeleniej Góry

Loading

Jesteśmy Mistrzami Jeleniej Góry Po raz pierwszy w historii szkoły koszykarze zdobyli Złoty medal .

W finałowym Turnieju , który odbył się 21.12 na sali MOS przy  ul.Sudeckiej II LO zajęło 1-sze miejsce.

Koszykarze Norwida święta spędzą w złotych nastrojach.

W meczu o awans do finału pokonaliśmy zespół z LO nr 1 “Żerom” 58-42

wszyscy zawodnicy zagrali bardzo odpowiedzialnie i mecz toczył się przy ciągle wzrastającej przewadze.

Mecz Finałowy zagraliśmy z “Elektronikiem”w 1-szej kwarcie na parkiet wyszli utalentowani 1-szo klasiści:

1.Kamil Walkowiak
2.Tristan Dekurniewicz
3.Wiktor Kwiatoń
4.Kajetan Grześkiewicz
5.Kamil Lis
jako pierwsi przyjęli ciężar gry o złoto i doskonale choć z kilkoma błędami zakończyliśmy kwartę przegraną 10-11

W drugiej kwarcie zespół prowadzony przez kapitana Karola pokazał siłę gry i doskonałą obronę.
Grali:
6.Łukasz Zieliński
7.Karol Telega
8.Sebastian Wnęk
9.Konrad Pleszczyński
10.Kacper Muszyński

Doświadczeni zawodnicy spokojnie wygrali kwartę 15-8 i Norwid spokojnie mógł zagrać w II-ej połowie.
na parkiet ponownie wyszły “Młode Wilki” z 1-szej klasy i pokazali najwyższą jakość gry przede wszystkim w obronie.
Można powiedzieć ,że obroną wybiliśmy “Elektronikowi” marzenia o zwycięstwie z głowy.
Dziękuję kibicom :Zuzi Boduch, Oli Prokop ,Jagódce Kuduk, Kubie Wawrzyniakowi. Jako jedyni  przyszli i gorąco dopingowali kolegów z Norwida w meczu finałowym.

Zdjęcia będzie można obejrzeć na stronie MOS i  Jelonki.
Sukces Historyczny po raz pierwszy jesteśmy Mistrzami Jeleniej Góry.