NORWID W INSTYTUCIE FILOLOGII GERMAŃSKIEJ UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO

Loading

W sobotę – 14 kwietnia 2018 roku, wraz z panią Agnieszką Pleskot-Bieniasz odbyliśmy wycieczkę do siedziby Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Odbyły się tam zajęcia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą: ,,Wprawki Młodych Germanistów”. Wzięło w nich udział sześcioro uczniów z naszej szkoły prowadzonych przez panią Jolantę Schmidel. O godzinie 8 rano odjechaliśmy z dworca PKP w Jeleniej Górze. Podróż minęła szybko i w miłej atmosferze.
Pierwsze warsztaty rozpoczęły się o godzinie 12.00. Pani dr Magdalena Białek opowiadała nam o strategiach szybkiej i skutecznej nauki języka obcego. Niesamowite co można osiągnąć wiedząc jak pracuje ludzki mózg i w jaki sposób przyswoić wiedzę.

Następnie odbył się quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Pytania dotyczyły wielu dziedzin: historii, polityki, geografii, literatury, kultury i sztuki krajów niemieckojęzycznych. Były trudne, ale wcześniejsze przygotowanie ułatwiło nam rozwiązywanie zadań.

Po piętnastominutowej przerwie nadszedł czas na kolejne zajęcia. Tym razem uczyliśmy się skutecznie wykorzystywać komputer w nauce języka obcego. Pan dr Rafał Biskup pokazał nam jakie to proste. Uważam, że dzięki poznaniu takich metod nauki, przyswajanie słówek, a nawet gramatyki będzie łatwiejsze.

Ostatni wykład dotyczył Goethego. Był on dla mnie najbardziej interesujący.

Na zakończenie nastąpiło rozstrzygnięcie wyników quizu. Dwie osoby z naszej szkoły prowadzone przez panią Jolantę Schmidel zajęły czołowe miejsca: II miejsce – Malina Lessmeister z kl. 2 D i III miejsce – Kornelia Wojniłko z kl. 2 F. Byliśmy dumni, że uczniowie z naszego Liceum osiągnęli tak wysokie noty.
Udaliśmy się w drogę powrotną, która również minęła spokojnie. Do Jeleniej Góry dotarliśmy po godzinie 18.

Daria Przybyszewska kl. 2A

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *