NORWID W BERLINIE 05 – 07.10.2018

Loading

Zajęcie II miejsca w VI Międzynarodowym Konkursie Literackim pt. “Młodzież pisze wiersze” było świetną okazją do poznania nowych i ciekawych ludzi  oraz zwiedzenia pięknego miasta, jakim jest Berlin. Program wyjazdu obejmował trzy dni, od piątku do niedzieli. Zwycięzców i ich opiekunów przywitano bardzo miłym gestem, jakim była torba słodyczy oraz kartka z pozdrowieniami. W sobotę cała grupa zwiedziła miejsca pamięci muru berlińskiego i zapoznała się z jego historią. Następnie odbywały się warsztaty literackie z pisarką i dziennikarką, panią Dorotą Danielewicz – Kerski.  Po obiedzie odbyła się uroczysta prezentacja wierszy laureatów w Domu Poezji, a następnie spotkanie integracyjne..  Zwycięscy dostali atrakcyjne nagrody: książki, karty podarunkowe, płyty, kubki i słodycze. Po aktywnym dniu uczestnicy wraz z opiekunami wzięli udział w Festiwalu Światła, który wywarł na nas niesamowite wrażenie.

W niedziele po śniadaniu, laureaci wraz z nauczycielami i główną organizatorką przedsięwzięcia panią Celiną Muzą  wyruszyli na zwiedzanie kopuły parlamentu niemieckiego oraz zabytków Berlina. Następnie wszyscy udali się na obiad,, po którym ja wraz z moją nauczycielką panią Jolantą Schmidel wybrałyśmy się w drogę powrotną do Jeleniej Góry.

Jestem pozytywnie zaskoczona organizacją całego projektu. Myślę, że jest to jedna z niewielu okazji, aby osiągnąć sukces na arenie międzynarodowej. Wszystkich gorąco zachęcam do udziału w tym konkursie!

Laureatka: Narine Kuczyńska kl. 2 E

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *