20 LAT POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ

Loading

flaga_ue_polskaProgramu szkolnego dnia obchodów 20 – lecia wstąpienia Polski do UE „20 lat Polski w Unii Europejskiej”.

Termin : 18 kwietnia 2024 (czwartek).

Zaangażowanie klas w obchodach wliczany jest do punktacji o Puchar Dyrektora Szkoły.

  1. Każda klasa 1- 3 losuje jeden kraj UE.
  2. Na holu szkolnym klasy( dwie osoby) prezentują jeden lub dwa specjały kulinarne samodzielnie wykonane. Degustacja za drobną opłatą. Uzyskane pieniądze zasilą fundusz samorządu szkolnego/klasowego.
  3. Uczniowie w swoim ubiorze mają elementy charakterystyczne dla danego / wylosowanego kraju, np. kolorystyka, elementy stroju ludowego itp.
  4. Festiwal muzyczny „Unia na fali” Każda klasa prezentuje po jednym utworze z wylosowanego kraju z podkładem muzycznym lub własnym zespołem. Prezentacja muzycznych inspiracji odbędzie się na holu szkolnym. Wcześniej proszę o przyniesienie do organizatorów podkładu muzycznego.

Prezentacje odbywać się będą podczas przerw .

Bardzo proszę o informacje, która klasa chce zaprezentować się muzycznie. Organizacja techniczna /ustalenie harmonogramu klas.

5. W holu szkolnym na monitorze prezentowane będą obiekty z Polski , Dolnego Śląska , Jeleniej Góry i jej okolic, które zostały zbudowane lub odremontowane dzięki funduszom unijnym.

6. Konkurs geograficzny na temat znajomości krajów UE (znajomość krain geograficznych, głównych miast, zabytków, rzek, walut itp. –konkurs geograficzny, nie obejmuje struktur i organizacji UE). Udział w nim biorą 2 osobowe drużyny (osoby które biorą udział w wykładzie)/ aula szkolna.

Czas trwania konkursu : 20 minut. Każda klasowa drużyna rozwiązuje wspólnie test.

7. W auli szkolnej wykład dotyczący historii wstąpienia Polski do UE. Wykład poprowadzą uczniowie pod opieką mg Agnieszki Uruskiej.. W wykładzie biorą udział 4 osobowe delegacje z klas 1-3.

Proszę o wyznaczenie dwóch osób z klasy, które będą brać udział w konkursie i wykładzie

Szczegóły programu będą podane w kwietniu.

Pomysłodawca

Luiza Morcinek

What’s your Reaction?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *