WARSZTATY DZIENNIKARSKIE – WROCŁAW 1.12.2017

Loading

1 grudnia 2017 roku klasa Ia tzw. „human” brała udział w warsztatach dziennikarskich na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Po wejściu do nowoczesnego budynku, udaliśmy się do sali wykładowej. Na początku pracownik uniwersytetu krótko opowiedział nam o kierunkach kształcenia i przedstawił ogólne informacje o uczelni. Następnie mogliśmy wziąć udział w interesujących warsztatach dziennikarskich, podczas których nabyliśmy wiedzę dotyczącą zachowania się przed kamerami, poznaliśmy zasady radzenia sobie ze stresem oraz wtajemniczono nas w arkana wiedzy o profesjonalnym prezentowaniu się przed publicznością.

Mając na uwadze zdobytą wiedzę, mogliśmy spróbować swoich sił w roli dziennikarzy. Prowadząca warsztaty zaproponowała nam kilka zabaw. Jedną z nich był „głuchy telefon”. Zadanie wydawać by się mogło banalne, przerosło nas. Okazało się, że opis obrazu zaprezentowany przez ostatnią osobę daleki był od oryginału. Gra ta miała na celu uświadomienie nam, jak ważne w pracy dziennikarza jest źródło informacji, a nie krążąca plotka. Udało nam się także wczuć w rolę przeprowadzającego wywiad. Wszystkie nasze poczynania były rejestrowane, a później omawiane i analizowane. Prowadząca nie wytykała nam błędów, ale udzielała dobrych rad i wskazówek.

Zajęcia, w których braliśmy udział, były rozwijające. Pokazały nam, że jako przyszli dziennikarze musimy być ciekawi świata, posiadać chęć do pracy i podchodzić do tego, co się robi z pasją. To wszystko to klucze do sukcesu.

Aleksander Pulter kl. Ia

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *