SUKCES NASZEJ UCZENNICY NARINE KUCZYŃSKIEJ W VI MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE LITERACKIM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „MŁODZIEŻ PISZE WIERSZE”, BERLIN 2018

Loading

Tegoroczną edycję VI Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Młodzież pisze wiersze” zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Polki w Gospodarce i Kulturze t.z.” oraz Polskie Towarzystwo Szkolne “Oświata” ogłoszono wiosną 2018 r.

Organizatorzy otrzymali 152 zgłoszenia z Polski, Niemiec, Ukrainy, Belgi i Luksemburga. Z nadesłanych wierszy i tłumaczeń 12-osobowe Jury pod przewodnictwem pisarki i dziennikarki Doroty Danielewicz-Kerski wyłoniło 29 laureatów.

Z wielką radością pragniemy poinformować o sukcesie Narine Kuczyńskiej z kl. II E, uczennicy p. Jolanty Schmidel. Autorskie tłumaczenie Narine otrzymało drugą nagrodę w swojej kategorii wiekowej, czyli do lat 19. Uczennica przetłumaczyła na język niemiecki wiersz pt.: „Rozwód” Wisławy Szymborskiej.

Laureatka wraz z opiekunką , p. Jolantą Schmidel , została zaproszona do Berlina na wręczenie nagród i dyplomu oraz uroczystą prezentację wierszy laureatów w wykonaniu członków jury ( 06.10.2018 r.). w Teatrze Studio.

W sobotę rano zaplanowano zwiedzanie zamku Charlottenburg.

Następnie odbędą się dwugodzinne warsztaty kreatywnego pisania z pisarką i dziennikarką Dorotą Danielewicz-Kerski. Na niedzielę przewidziane jest zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz wizyta w Bundestagu. GRATULACJE!

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *